042: Wywiad z Piotrem Sielcem

Piotr Sielec

Jest takie miejsce w Parku Sieleckim, które starszym mieszkańcom Sosnowca kojarzy się z nieistniejącym już Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. Młodsze pokolenie utożsamia je z rolkarzami, którzy ku uciesze przechodniów wprowadzają tam znaczne ożywienie.

Jednym z nich jest żonglujący rolkarz, a może raczej rolkujący żongler, człowiek grający w koszykówkę na rolkach oraz skupiający na sobie uwagę licznych przechodniów Piotr Sielec. Znają go tam wszyscy, którzy lubią spędzać wolny czas. Dzięki swoim pokazom przybliżył jazdę na rolkach setkom mieszkańców Sosnowca, doczekał się też licznej grupy naśladowców.

Z Piotrem rozmawialiśmy o początkach jego przygody z rolkami, a także o planach na przyszłość związanych z tą dziedziną. Dowiedzieliśmy się jaki jest koszt uprawiania tego sportu i czy łatwo jest o kontuzję. Piotr opowiadał nam o swojej wielkiej fascynacji zespołem Maanam, która z czasem przerodziła się w przyjaźń z muzykami tej grupy. Dowiedzieliśmy się też w jaki sposób został jednym z największych fanów węgierskiej grupy Omega. Udało się nam także dowiedzieć o innej jego pasji jaką jest aktorstwo.

Autorem utworu muzycznego jest Mikhail Burykin. Utwór został udostępniony na licencji Creative Commons.