015: Wywiad ze Zbigniewem Leraczykiem

Zbigniew Leraczyk

Dyrektor Teatru Zagłębia, znakomity aktor, laureat wielu nagród, w tym Złotej Maski i Kreatona. Na sosnowieckiej scenie możemy podziwiać jego kreacje już od 1979 roku. Ma na koncie ponad 120 ról teatralnych i filmowych. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób związanych z sosnowiecką kulturą.

W czasie rozmowy poruszyliśmy wiele wątków dotyczących kariery aktorskiej pana Zbigniewa. Rozmawialiśmy o tym jak zmieniał się nasz teatr oraz jak zmienił się repertuar polskiej sceny przez ostatnie lata. Jakie są kulisy powstawania adaptacji sztuki? Ile osób pracuje przy przygotowaniu przedstawienia i jaka w tym wszystkim jest rola dyrektora. Jak wyglądały pierwsze dni Zbigniewa Leraczyka jako aktora, a jak wyglądały, gdy został dyrektorem. Jacy znani ludzie współpracowali z Teatrem Zagłębia? Jak wyglądała praca naszego teatru podczas stanu wojennego? Czy praca w teatrze jest jak gra zespołowa? Dowiemy się też dlaczego właśnie „Zemsta” Aleksandra Fredry jest tą sztuką, wokół której organizowane są obchody 120-lecia Teatru Zagłębia?

Gwarantujemy, że z naszej rozmowy dowiedzą się Państwo o Teatrze Zagłębia dużo nieznanych wcześniej faktów. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy ze Zbigniewem Leraczykiem!